ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاپ
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
هتل
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 بر بالاي تپه، بناي اصلي آتشكده در راستاي شرقي غربي برپاست، طرح كلي بنا، تالار ستون داري بوده با دو رديف ستون چهارگوشه سه تايي هتل فارس تهران كه عملاً به ۳ بخش تقسيم شده است.يك بخش مركزي عريض‌تر و دو بخش جانبي كم‌عرض‌تر، ورودي اصلي تالار آتشكده در جبهه شرقي از طريق يك ايوان چهارستوني مدور كه پايه‌هاي سر ستون‌هاي آنها در گوشه‌هاي شمال شرقي و جنوب به شرق ايوان برپاست.طرح كلى بنا به صورت تالار ستوندارى است كه يك قوس ميانى و دو قوس در طرفين دارد كه از يك سو به قوس ميانى باز مى‌شوند و از سوى ديگر با ورودى‌هاى كم‌عرض‌تر به راهروى باريكى راه مى‌يابند كه اين راهرو حالت رواق را براى قسمت‌هاى هتل قناري تهران اصلى دارد.مهمترين ويژگى تزيينى بنا گچبرى‌هايى است كه روى ديوارهاى تالار اصلى نقش بسته است و به سه دسته تقسيم مى‌شوند:طرح هاى هندسى كه گاهى خود نيز نقش اصلى را در برمى‌گيرند

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 

خستين نشانه‌هاي تمدن در چشمه علي، كه شامل تپه باستاني‌، برج و باروهاي قديمي ري و چشمه زيرزميني است،مربوط به توليد سفالينه‌هاي هتل شيان تهران سرخ رنگ با نقش‌هاي سياه يا قهوه‌اي سير و تصاويري كه بر آن نقش شده‌ مي باشد. در كنار چشمه‌، تپه‌اي است كه در كاوش‌ سال‌هاي ۱۹۳۴ و ۱۹۳۶ م، به رهبري اريك اشميت انجام شد، از آن آثاري به دست آمده است‌. قديمي‌ترين شواهد موجود در اين منطقه كه به اوايل هزاره چهارم قبل از ميلاد بر مي‌گردد، سفالينه‌هايي است كه ذكر آن رفت‌. اين محل در هزاره سوم پيش از ميلاد ناگهان متروك شد و دوباره از هزاره دوم مسكوني و آباد گشت‌. آثاري از عهد پارت‌ها (حصار معبد آناهيتا متعلق به آغاز عصر مسيحي‌)، ساساني‌ها و هتل سعدي تهران اسلام تا عهد تيموريان نيز در اين محل به دست آمده است‌. به استناد روايت‌هاي مختلف‌ مادر زرتشت نيز در اين مكان متولد شده است‌

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 

در كنار ميدان سربند ايستگاه «تله سيژ» قرار دارد.تله سيژ يا تله سي يژ وسيله اي است مشابه تله كابين كه به جاي كابين از در آن صندلي دونفره اي  هتل بولوار تهران قرار گرفته  است.بچنانچه از تله سيژ استفاده نكنيد بايد مسير مارپيچ ميان انبوه رستوران ها، سفره خانه ها و قهوه خانه هاي دربند را طي كنيد، مسير در بعضي جاها شيب تندي دارد و از كنار رودخانه و نهر آب ميگذرد. در نقاطي از مسير هم آب از ميان سنگ ها بيرون ميزند و راهپيمايي در مسير خيس را سخت تر ميكند. بوي املت و چاي در صبح و بوي كباب در ظهر و بوي قليان در شب هميشه در مسير به مشام ميرسد. پس از طي مسافت تقريبي 3 كيلومتر از ميدان كوهنوردان به پل فلزي برخورد ميكنيد كه با ارتفاع زيادي از روي رودخانه قرار گرفته .در زير اين پل فلزي پل چوبي ديگري قرار گرفته و در روبرو تابلوي «گذر آقا مهدي »  هتل بهار تهران رو مي بينيد. بعد از اين پل مسير به دو شاخه تبديل ميشه و ادامه هر دو مسير بعد از طي مسافت كوتاهي در دوراهي اوسون به هم ميرسند.در اين دوراهي تابلويي قرار گرفته كه روي آن واژه «آبشار دوقلو» درج شده.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 ييلاق خوش آب وهوايي در پاي كوههاي بلند البرز  با دسترسي آسان كه  مي توان براي كوه پيمايي سبك و گشت و گذار خوردن تفريح كردن به آنجا هتل شهريار تهران رفت .در بالاي ميدان نيز يك راه براي رسيدن به پاي كوه وجود دارد كه آن از ميان ده دركه مي گذرد. حال اگر علاقه به رودخانه داريد مي توانيد مسير خود را از كنار رودخانه ادامه دهيد و در غير اين صورت مسير جايگزين در بالاي رود خانه  مي باشد. بعد از پيمودن اين مسيرها به يك مسير واحد خواهيد رسيد  كه از آن به بعد راه اصلي كوه پيمايي شروع مي شود . كافه ها نيز آماده پذيرايي از شما كوه پيمايان در وعده هاي صبحانه، نهار، عصرانه و شام مي باشند. البته در اين كافه هاي توقع غذاهاي آنچناني را نبايد داشته باشيد. هتل تابان تهران اساساً مسير كوهپيمايي دركه يك مسير تفريحي است تا ورزشي و بيشتر مردم با هدف رفتن و رسيدن به يك كافه در دل كوه پا به اين دامنه ميگذارند .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

بناي دژ از بالاي كوه به سوي دامنه جنوبي هتل آراد تهران امتداد يافته، و در قسمت بالا از مغرب به مشرق، برج هاي استواري داشته است. ديوار غربي آن داراي سوراخ هايي جهت پرتاب تير و كمان است .بناهاي شاهانه عرصه دامنه دژ را در قديم سه باروي عظيم به صورت قلعه متداخل حفاظت مي كرده است. دژ رشكان داراي ساختاري متشكل از سنگ و ساروج و از نظر قدمت متعلق به دوره اشكانيان است. اين دژ در گذشته با انتساب به فخرالدوله ابن ركن الدوله ديلمي، فخر آباد ناميده مي‌شد. نام «رشكان» از كلمه «ارشك» كه بنيانگذار سلسله پادشاهي اشكاني بوده گرفته شده است و ديگر هتل آفتاب تهران پادشاهان اين سلسله جهت افتخار، كلمه ارشك را به نام خود اضافه مي‌كردند. ري در آن زمان «ارشكيه » نام داشت و پايتخت بهاره اشكانيان براي برگذاري مراسم نوروز به شمار مي آمد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 

 طبق نوشته مورخان بيش از 2 هزار سال پيش اهالي ري ديوار بلندي دور تا دور شهر ايجاد كردند تا در برابر حملات دشمنان در امان باشند از چهار قلعه اي كه دور تا دور شهر بنا شد امروز آثار دو قلعه همچنان باقي مانده يكي به نام دژ رشكان و هتل مهر تهران ديگري هم به نام قلعه گبري است. بنابر نوشته مورخان اين دژ در بنابر مستحكم از خشت و گل با چهار برج ديده باني كه ارتفاع اين برج ها به 17 متر در مسير عبور كاروان ها به سمت قم،‌اصفهان و شيراز قرار داشت كه اگرچه حالا با گذشت ساليان بسيار و فرسايش خاك بعضي از قسمت هاي آن تخريب شده اما همچنان در دل شهرك علائين خود نمايي مي كند. به اعتقاد مورخان پيش از انقلاب اين قلعه به عنوان كارخانه باروت سازي مورد استفاده قرار مي گرفت كه پس از مرگ صاحب آن در اختيار آستان عبدالعظيم حسني (ع) قرار گرفت تا  هتل مهر به عنوان انبار مركزي از آن استفاده شود. اگرچه ورود به اين قلعه براي مردم عادي امكان پذير نيست اما عبور ازكنار آن و تماشاي ابهمت و بزرگي اين بنا نشان از هنر بزرگاني دارد كه اين قلعه را بنا كردند

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 

دو تابلوي بزرگ شاهزادگان قاجاري بر ديوارهاي شمالي و جنوبي قرار دارد. در اتاق اول عكس هايي از صاحبقرانية زمان ناصرالدين شاه و در اتاق هتل گلستان تهران بعدي، فرمان مشروطيت (اصل اين فرمان در تاريخ 14 جمادي الاخر 1324 هـ.ق در كاخ صاحبقرانيه امضاء شد)، اسناد اين دوره و تصاويري از شخصيت هاي دوران مشروطيت ديده مي شود. بعد از اتاق مذاكرات نظامي، تالار جهان نما يا تالار آيينه قرار دارد. آيينه كاريهاي ظريف با گچبريهاي هنرمندانه و ارسيهاي چشم نواز،  به عظمت اين بنا افزوده است. در شاه نشين شمالي اين تالار، ميز كار محمدرضا پهلوي قرار دارد. ديوارهاي شاه نشين جنوبي را سلاح هاي كوچك سرد و گرم از دوران زند و قاجارآذين كرده و چند قالي نفيس ايراني كار هنرمندان تبريزي و كارگاه هاي عمواغلي و ارجمند كرمان كف تالار را پوشانده است. چند گلدان از كارخانه هاي ميسن آلمان و سور فرانسه در اين تالار ديده مي شود. بعد از تالار جهان نما، اتاق هتل سروش تهران مذاكرات خصوصي، خوابگاه نيمروزي قرار دارد.مجموعه اي از عكسهاي سران كشورهاي خارجي و نيز آثار اهدايي به دربار و مدالها و نشانها در اتاقهاي اين بخش به نمايش گذاشته شده است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 

كاخ گلستان مسكن پادشاهاني چون آغا محمد‌خان قاجار، فتحعليشاه قاجار، ناصرالدين‌شاه قاجار و مظفرالدين شاه قاجار بوده و ديگر پادشاهان قاجار و هتل ونوس تهران پهلوي بيشتر اوقات در ساير كاخ‌هاي واقع در تهران اقامت داشته‌اند. اين كاخ را با هتل ونوس تهران وجود كاخ‌هاي متعدد در آن مي‌توان به دو بخش اندروني و بيروني تقسيم كرد كه البته اكنون فقط بخش بيروني آن باقي مانده. ايوان تخت مرمر از بناهاي مربوط به دوران سلطنت آغا محمدخان قاجار بوده و مراسم تاجگذاري وي نيز در اين مكان برگزار شده است. گفته مي‌شود عمر بعضي قسمت‌هاي تخت مرمر كه از بناهاي دوره زنديه است از ساير قسمت‌هاي كاخ گلستان قديمي‌تر است. عمارت حوضخانه در طبقه همكف تالار عاج قرار دارد و از بناهاي دوره ناصرالدين هتل ثامن تهران شاه قاجار محسوب مي‌شود و به اتاق تابستاني شهرت داشته كه  هتل ثامن تهران آب قنات شاهي پس از ورود به داخل آبنماي آن به حوض‌هاي حياط كاخ گلستان مي‌رسيده است. تالار عاج آخرين‌بار در زمان ناصرالدين شاه شاهد تغييرات ظاهري شد و به محل نگهداري هداياي پادشاهان خارجي اختصاص پيدا كرد و بعدها در دوازدهمين سال سلطنت رضاشاه پهلوي محل ضيافت مهمانان خارجي شد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 

اين كار‌وانسرا ثبت شده در فهرست آثار ملي، داراي ساختاري متشكل از گچ و آجر بصو‌رت چهار ايو‌انه ساخته شده و از نظر قدمت متعلق به عصر هتل آپادانا تهران صفويه (حدود 500 سال پيش ) است و در ضلع جنوب غربي ميدان حضرت عبدالعظيم شهر ري و رو به روي مسجد خاتم ا‌لنبيين قرار دارد و مساحت آن حدود 1000 متر مربع است اين كارو‌انسرا داراي چندين اتاقك يا استراحت گاه و يك حياط است و اين اتاقك ها كه سردر‌بشان گنبدي شكل است براي استراحت تا‌جران و زائران بوده كه هم اكنون جزو موقوفات آستان شاه عبدالعظيم است و متاسفانه به عنوان انبار از هتل فرديس تهران آن استفاده مي شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 مراسم آتش بازي نيز هر شب بعد از غروب آفتاب و بعد از نماز مغري وعشاء اجرا مي شود.در بعضي شبها نيز نقال در مقابل آمفي تئاتر هتل مركزي تهران مي ايستد و به پرده خواني مشغول مي شود و داستان حضرت ابراهيم را توضيح مي دهد. اين نقالي در 7 پرده كه دور تا دور پارك قرار گرفته است.اين بوستان داراي آلاچيق ها ي متعدد براي استراحت مي باشد. اين آلاچيق ها داراي دو نوع با ميز و صندلي و يك نوع مخصوص پهن كردن زيرانداز مي باشد و در اين آلاچيقها از مناظر زيباي تپه هاي عباس آباد لذت برد.  آموزش اسب سواري نيز از امكانات ديگر اين مجموعه مي باشد. دستگاه خودران يا دوچرخه  ايستاده وسيله عجيب است كه عليرغم حركت روي دو چرخ در يك محور از تعادل جالبي برخوردار است و با اين وسيله برقي ميتوانيد به راحتي در گوش و كنار پارك گشت بزنيد.قرقره، احتمالاً در فيلمها يا آموزشهاي تكاوري وسيله اي كه متشكل از يك طناب و قرقره اي كه فرد با آن بصروت هتل حافظ تهران آويزان روي طناب حركت مي كند را ديده ايد. در اين مجموعه وسيله اي تقريباً شبيه آن البته در ابعادي بسيار كوچك و كم ارتفاع براي سرگرمي و هيجان خانواده ها ساخته شده است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 

ارك جمشيديه مرتفع­ ترين پارك تهران با فضاي كوهستاني و مسيرهاي سنگ فرش شده و مجسمه­ هاي سنگي زيباست كه سپري­ كردن اوقات هتل اورين فراغت در آن خستگي يك هفته­ ي پر مشغله كاري را از تن به در مي­ كند. اين بوستان در ميان ديواره‌هاي سنگي هتل اورين كوه كلك چال‌، باغ دولو، خيابان جمشيديه و جاده كلك چال قراردارد. پارك در ابتدا، باغ مهندس جمشيد دولو قاجار بود. ابتدا قرار بود كه باغ سراي سالمندان شود، اما با تغيير تصميم در سال ۱۳۵۶، به پارك تبديل شد.  مساحت پارك حدود ۶۹۰۰۰ متر مربع و تا به حال دو بار، بازسازي شده است‌. آخرين بازسازي درسال ۱۳۷۴، صورت گرفت و طي آن پارك فردوسي با مساحت ۱۶ هكتار از سوي رئيس جمهور وقت به آن اضافه شد. فضاي هتل اطلس تهران طبيعي پارك جمشيديه، كه از تلفيق دو عنصر طبيعي سنگ سياه و گياه شكل شده؛ با تخته سنگ هاي كوچك و بزرگ در گوشه و كنار مجسمه ­هاي سنگي و فلزي بركه­ ها و آبگيرها و انبوه درختان سرسبز از خصوصياتي منحصر به فرد برخوردار است

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 بوستان مينياتور مي تواند شامل مدلي از يك شهر، روستا و يا مجموعه هاي مختلفي از مدلها باشد.اين بوستان به عنوان جاذبه  توريستي  هتل مينا تهران و تفريحي با هدف به نمايش گذاردن آثار باستاني وميراث فرهنگي ايران كه داراي ثبت جهاني ميباشند در مقياس خرد ، برنامه ريزي شده وتوسعه مي يابد و از اين ديدگاه جنبه موزه اي روباز با عملكردي آموزشي و فرهنگي را خواهد داشت. پارك مينياتوري يك بوستان منحصر به فرد است كه براي اولين بار در سطح كشور ساخته مي شود و محلي است براي نمايش فرهنگ ، تاريخ و گذشته پر افتخار ايران با ساخت و نمايش ماكت هتل اليان تهران مجموعه هاي ارزشمند معماري نظير جغازنبيل، ميدان نقش جهان، ارگ بم، پاسارگاد ، تخت سليمان، گنبد سلطانيه.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 

دربند سر پيست اسكي بين المللي است كه اولين و بزرگترين پيست اسكي بين المللي در سطح كشور مي باشد كه با تلاش جمعي از علاقه مندان ،پيشكسوتان ،قهرمانان اسبق تيم ملي واهالي منطقه احداث گرديد. در سال 1361 به بهره برداري رسيد رتفاع قله هتل جاده ابريشم تهران پيست 3050 متر از سطح دريا مي باشد كه يكي از شرايط لازم جهت بين المللي ارتفاع بيش از 3000 متر مي باشد . دو دستگاه تله سيژ دو و چهار نفره اسكي بازان را به قله منتقل مي نمايد . از ويژگي هاي مهم پيست اسكي دربند سر مي توان به طبيعي بودن و متنوع بودن آن اشاره كرد كه داراي شيب هاي از صفر تا 70 درصدي مي باشد . منتهي شدن پيست به يك پاركينگ و همچنين پيست مبتدي منحصر به فرد اين مجموعه كه داراي دو دستگاه بالا بر دستي كه حتي كودكان 4 ساله نيز قادر به استفاده از اين دستگاه هامي باشد باعث گرديده كه فضاي اين پيست فضايي تفريحي و خانوادگي گردد كه خانواده ها از نزديك شاهد آموزش هتل آپارتمان وزرا كودكان و نو آموزان خود باشند . يست داراي دو رستوران است كه يكي در كنار پيست مبتدي  و ديگري در قله پيست آماده پذيرايي و سرويس دهي به ميهمانان و ورزشكاراني مي باشد كه براي رفع خستگي و استفاده از هواي پاك ودلپذير كوهستان به آنجا مراجعه مي كنند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 با توجه به شاخصه‌هاي طراحي، سازه و كاربري اين پل به يكي از نماد‌هاي جديد شهر تهران مبدل شده كه در حوزه گردشگري شهري و توسعه فضاهاي هتل پامچال تهران فرهنگي و تفريحي تأثير قابل توجهي خواهد داشت. همچنين مسيرهاي دسترسي به اين دو بوستان احيا و احداث شده است تا شهروندان براي گذر از اين پل و ورود به اين دو بوستان دچار مشكل نشوند و به راحتي به مقصد برسند. پل طبيعت با ۷هزار مترمربع مساحت و حدود ۲هزار تن وزن به عنوان بزرگترين پل عبور و مرور غيرخودرويي كشور است. همچنين اين پل داراي ويژگي هاي متمايز فني، مهندسي و اجرايي بوده كه شيوه طراحي و اجراي سازه فولادي آن براي نخستين بار در كشور اتفاق افتاده است.يكي هتل مهرگان از مهمترين اقداماتي كه بر روي اين پل انجام شده بحث ايمني است، زيرا كه پل طبيعت به دليل ارتفاع ۴۰ متري به اقدامات ايمني نيازمند بود. حفاظ ايمني دو كيلومتري روي پل نيز پيش بيني شد كه در حال حاضر اين اقدامات به طور كامل انجام شده است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 

 منطقه حفاظت‌ شده لار بين استان‌هاي تهران و مازندران يكي از مراكز تفريحي اين منطقه است. وجود ماهي قزل‌آلاي خال قرمز كه از نادرترين هتل پارسا تهران گونه‌هاي آبزي جهان مي‌باشد اهميت اين مجموعه را دو چندان نموده‌است. منطقه از تيپ علفزار مشتمل بر گندميان پايا و بوته زارها و پوشش‌هاي آلپي تشكيل شده و گياهان دارويي صنعتي و غذايي دره لار نيز متنوع و داراي معروفيت و سابقه طولاني است كه مي‌توان از والك، گلپر، چاي كوهي، گل گاوزبان، شيرين بيان، كاسني، آويشن، پيازك، موسير، باريجه و قارچ نام برد. به علت موقعيت ويژه كوهستاني و آب منطقه در فصول مختلف سال پرندگان مهاجر و بومي چون كبك و كبك دري، باكلان، حواصيل سفيد و خاكستري، انواع عقاب و از پستانداران مي‌توان قوچ و ميش البرز مركزي، كل و بز، پلنگ، گرگ، خرس، گراز، شغال و روباه هتل شيراز تهران را نام برد كه به علت زيستگاه‌هاي مناسب از رشد خوبي برخوردارند، برخي از خزندگان، دوزيستان و آبزيان پارك ملي لار نيز عبارت‌اند از افعي دماوند، افعي البرزي، يله‌مار،بزمجه، مارمولك، قورباغه  ميباشد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

كوه هاي مهم پارك ملي سرخه حصار عبارت اند از كوه سه پايه، كوه بيدك، تخت تالق، كل خاني، شش گوش، سياه غار و همرؤك. در پارك ملي هتل ورزش سرخه حصار ۳۲ جامعه گياهي به صورت طبيعي، نيمه طبيعي و دست كاشت وجود دارند. بيش از ۲۶۰ گونه گياهي هتل بستان در سه حالت گراس، فورب و چوبي در پارك ملي سرخه حصار شناسايي شده اند. گونه هاي گياهي نادر در حال انقراض در پارك هاي ملي سرخه حصار عبارتند ازگون (كتيرا)، نخود وحشي، فستوك، جو دو سر، عدس وحشي، نخود، گل كتاني، يونجه و ماش. بابونه، بومادران، خاكشير، بارهنگ، سنبل الطيب، سيرك، شيرين بيان، آويشن، كاكوتي، والك، سير، آب تره، سماق، زرشك. تاكنون 38 گونه از رده پستانداران (قوچ و ميش، كفتار و ...)،  118 گونه از رده پرندگان،  27 گونه از رده خزندگان (9 گونه سوسمار، 17 گونه هتل ايران تهران از راسته مارها، يك گونه لاك پشت)، 2 گونه دوزيست (وزغ سبز و وزغ معمولي) و 7 گونه ماهي در اين مجموعه شناسايي شده اند. وجود كفتار و الصترين جمعيت قوچ و ميش البرز مركزي از جمله ويژگيهاي اين 2 پارك ملي است

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 

 همچنين؛ در شهريور سال ۱۳۷۵ با انجام يكسري تغييرات در شيب و مسير پيست، فدراسيون جهاني اسكي، پيست اسكي شمشك را پيست اسكي بين المللي معرفي كرد.فعاليت پيست اسكي شمشك همه ساله از اوايل آذرماه شروع و تا اواسط فرودين هتل آپارتمان ايده آل تهران ادامه مي يابد.هواي مطلوب اين منطقه همچنين نزديكي آن به شهر بزرگ تهران باعث جلب توجه بسياري از توريستهاي داخلي و خارجي گرديده . در ضمن هنگام فصل زمستان پيست شب اسكي شمشك با وجود نورافكنهاي زرد رنگ محيطي جذاب و ديدني را فراهم آورده تا اسكي بازان بتوانند تا پاسي از شب نيز به اسكي كردن بپردازند با اينحال فعاليت ورزشي پيست فقط محدود به فصل سرما و زمستان نمي شود بلكه در هتل بستان تهران فصل تابستان نيز محل مناسبي براي تفريح و ورزش محسوب مي شود. از امكانات رفاهي اين پيست مي توان به ۲ هتل و ۴ رستوران اشاره كرد. همچنين يكي از رستوران هاي شمشك در قله قرار دارد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

 

در حال حاضر پيست اسكي ديزين داراي ۴ تله كابين شاله، قله، دره و چمن، ۲ تله سيژ قله و چمن، ۷ تله اسكي بشقابي شامل: دوبل ماير، هتل حجاب تهران سي چال، گوزني، پشت ويل، مبتدي و چمن و 1 تله اسكي چكشي مي باشد. از ديگر پيست هاي ديزين مي توان به پيست اسنو پارك، پيست يو، پيست مبتدي و پيست چمن اشاره كرد. علاوه بر اين امكانات؛ امكانات ديگر موجود در اين پيست عبارتند از: ۲ هتل، ۱۹ كلبه، ۵ رستوران و مدرسه اسكي.بهترين زمان فصل اسكي در ديزين از اوايل آذرماه تا اواخر ارديبهشت ماه است. با اين حال فعاليت هاي پيست ديزين محدود به فصل زمستان نيست بلكه در فصل تابستان نيز علاقمندان مي تواند به فعاليت اسكي روي چمن بپردازند. اين هتل پارسي تهران پيست در فصل بهار و تابستان به علت وجود پيست اسكي چمن برنامه هاي آموزشي، تمرين و مسابقات در سطح استان، كشور و ميزباني رقابت هاي بين المللي، آسيايي و جهاني را برعهده دارد و همه ساله در اين منطقه شاهد برگزاري مسابقات جهاني اسكي روي چمن هستيم

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

با وقف تيمچه ها و بازارچه ها بر آن مي افزايند، ناصرالدين شاه هم عمارتي بزرگ به سبك اپراخانه هاي فرنگ براي تغزيه و برگزاري مراسم رسمي در نزديكي آن مي سازد(تكيه دولت) و بزرگ ترين مسجد را در كنار آن برپا مي دارند (مسجد امام خميني) تا در نزديكي كاخ هاي سلطنتي، شهري شكل گيرد. بازار تهران مجموعه بازاري است قديمي واقع در منطقه 12 شهري مركز شهر تهران اين بازار در ميان خيابان‌هاي مولوي در جنوب، سيروس (مصطفي خميني) در شرق هتل شهر تهران ، بوذرجمهري (پانزده خرداد) در شمال وخيام در غرب قرار گرفته است. در تقاطع اين خيابان‌ها ميدان اعدام يا محمديه، چهارراه مولوي و چهارراه سيروس قرار گرفته‌اند. ميدان پانزده خرداد در بيرون از محدوده بازار و سبزه ميدان در محدوده بازار قرار گرفته است. از گذرهاي اصلي درون بازار مي‌توان از گذر لوطي صالح نام برد. سر توماس هربرت، در سفرنامه خود در سال ۱۱۰۸ قمري (دوره صفويه) بازارهاي تهران را فاقد سقف هتل شهر توصيف مي‌كند. در ميان اماكن بازار تهران، بازار بين‌الحرمين، از ساخته‌هاي دوره محمدشاه قاجار و بازار امير، سراي امير و بازار كفاش‌ها از افزوده‌هاي دوران ناصرالدين شاه است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :markazechap
تاريخ: 1397/2/13  ساعت: ۰۹

يكي از ويژگي‌هاي منحصر به فرد باغ پرندگان تهران، رها بودن پرندگان در محيط است، به اين معنا كه حدود 90 درصد از پرنده‌هاي اين مجموعه در فضاي كاملا روباز و در محيط بدون قفس نگهداري مي‌شوند، بسياري از پرندگان در همان روزهاي اول با هتل گلشهر تهران محيط جديد زندگي‌شان اخت شده‌ و حتي ‌ تخم هم گذاشته باغ با محل نگهداري انواع طوطي‌ها و كبوترها شروع مي‌شود، در طول مسير مي‌توانيد پرندگان شكاري، كوهي، صحرايي و آبزي را در نزديكي هم در محيط طبيعي خودشان ببينيد. فقط پرندگاني مانند طوطي‌سانان و شكاري‌ها بايد در قفس نگهداري شوند، قفس اين پرنده‌ها طوري طراحي شده كه آنها بتوانند در ارتفاع بالا پرواز كنند و همه‌جا را زيرنظر داشته باشند. ايستگاه پاياني باغ پرندگان هم قلمرو شترمرغ‌هاي آفريقايي و ايراني است و در‌كنار هر قفس يا محيط روباز كه به يك نوع پرنده خاص تعلق دارد تابلوهايي نصب شده كه نام پرنده به همراه نام علمي آن به زبان انگليسي هتل آپارتمان مديا تهران نوشته شده است. اگر احساس كرديد به اطلاعات بيشتري از آنچه روي تابلوها نوشته شده نياز داريد مي‌توانيد از خانم‌هاي كارشناس راهنماي پرندگان كمك بگيريد، آنها را مي‌توانيد در حال قدم زدن كنار قفس پرندگان پيدا كنيد.

:
برچسب‌ها:

[ ]