ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
تشک رویا
تولید و چاپ انواع پرچم
آموزش کافی شاپ
ویلا شمال
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
چاپ مركزي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۲۲:۵۳

 

 در اين دوره به جز زماني كه شاه به آنجا مي آمد، بازديد براي عموم آزاد بود و كم كم باغ وحش گسترش يافت تا به شكل كنوني در آمد و اكنون باغ وحش تهران در زميني به وسعت هفت هكتار جنب پارك ارم مستقر است. مسير بازديد از حيوانات طوري هتل ساينا طراحي شده كه هنگام ورود و خروج بتوانيد تمامي حيوانات را ببينيد و از همان مسير ورود خارج شويد. با وجود اين طراحي مسير، باز هم بهتر است از همان ابتدا نقشه باغ وحش را از اطلاعات ورودي بگيريد تا ديدن بعضي از حيوانات را از دست ندهيد. بيشتر از 800 جاندار از 111 گونه مختلف در قفس هاي كوچك و بزرگ باغ وحش ارم زندگي مي كنند؛ از گونه هاي مختلف پستانداران، خزندگان، آبزيان و پرندگان. حدود 60 درصد اين حيوانات بومي ايران و باقي از نقاط ديگر دنيا به خصوص آفريقا به ايران آورده شده اند. شايد بخواهيد بدانيد چرا اين حيوانات و چرا حيوانات ديگر نه؟ مهم ترين دليل انتخاب گونه ها را مي توان شرايط آب و هوايي دانست هتل رز تهران اگر به حيوانات علاقه داشته باشيد مي دانيد كه لذت در آغوش گرفتن يك توله شير چقدر مي تواند هيجان انگيز باشد. البته فراموش نكنيد كه بايد اول نترسيد و بعد هم دوستشان داشته باشيد

موضوع:
برچسب‌ها: هتل ساينا، هتل رز تهران، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۲۲:۳۸

نماي داخلي اين برج به صورت استوانه و نماي بيروني آن از 24 كنگره با زوايه‌هاي حاده تشكيل شده است. ديوارهاي بالاي ارتفاع 4متر به هتل كوروش تهران صورت تو خالي طراحي شده است و وسط آن پلكاني به عنوان رابطي ميان بخشهاي زيرين و بالايي برج در ضلع شمالي بنا وجود دارد. سازنده اين برج در كف آن و كناره‌هاي ديوارها، كانالهاي گذر هوا تعبيه كرده‌ است كه اين كانالها مانع از رطوبت بنا مي‌شود. استاد سازنده اين برج كاربردهايي را در جاودانه ساختن آن بكار برده و معماري پنهاني هم براي پي بردن به اسرار آن عجين كرده است.از جمله كاربردهاي اين برج استفاده در شبهاي تار با روشن كردن آتش بر باروي بلند آن براي راهنمايي مسافران جاده ابريشم كه از جانب هتل مارليك تهران خراسان به ري مي‌آمدند بود و در روز، احتياجات گاه شماري مردم را برطرف مي كرده است. برج طغرل ويژگي پنهان ديگري هم داردكه زيبايي انديشه استاد سازنده خود را جلوه‌گر مي‌كند و آن ساعت آفتابي منحصر به فرد در دل كنگره‌هاي آن است كه شايد مورد مشابه آن در تاريخ علم كمتر يافت ‌شود .

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۲۰:۲۵

بطور تحقيق نام زندان  هتل ميگون در قديم الايام بدين بنا اطلاق شده و امروزه هم به همين نام خوانده مي‌شود. گذشت زمان و حوادث دوران لطمه زيادي به بنا وارد آورده، ولي تا اندازه‌اي مرمت گرديده‌است. آنچه معلوم است بناي مزبور همانطور كه از اسم آن بر مي‌آيد، زنداني از دوران آل بويه بوده و صرفاً بمنظور زندان‌هاي انفرادي ساخته شده‌است. اين اثر در تاريخ ۱۱ بهمن ۱۳۳۴  به‌عنوان هتل دياموند تهران يكي ازآثار ملي ايران به ثبت رسيده است.

 

موضوع:
برچسب‌ها: هتل ميگون، هتل دياموند تهران، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۲۰:۰۴

 

و مركز بي ‌بديل فرهنگي، گردشگري تهران به شمار مي‌آيد. برج ميلاد تهران از سال ۱۳۸۶ با هدف بهره برداري از مجموعه برج ميلاد فعاليت خود را هتل نادري نو آغاز نموده است. كاربري برج، تسهيل و گسترش ارتباطات بي‌سيم در سطح تهران، بهينه‌سازي  و گسترش پوشش راديو و تلويزيون، ايجاد زير ساخت‌هاي تلويزيوني ديجيتال، هواشناسي، كنترل ترافيك و گردشگري است. شكل كلي بدنه يك هشت ضلعي مركزي با تعدادي ديوار داخلي و چهار باله ذوزنقه اي شكل است. در ۳ ضلع اين شفت ۶ دستگاه آسانسور با سرعت ۷ متر بر ثانيه بازديد كنندگان را در كمتر از ۵۰ ثانيه به راس برج منتقل مي كنند و در ضلع چهارم ۱۸۶۸ پله هاي فرار نصب شده است. بدنه اصلي برج كاربري عمومي هتل هالي تهران ندارد و فقط محل عبور تاسيسات و آسانسور هاي پر سرعت برج است   سكوي ديد سربسته و ترياي هتل هالي تهران آن در طبقه چهارم سازه راس با امكان ديد به پايين برج قرار دارد، در ترياي اين طبقه امكانات پذيرايي از ميهمانان فراهم شده است

موضوع:
برچسب‌ها: هتل نادري نو، هتل هالي تهران، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۹:۲۲

 

بقعه امامزاده صالح كه در ميدان تجريش جنب بازار تجريش واقع شده داراي صحن، ايوان، رواق، مسجد و ضريح مرقد و گنبد است. امامزاده صالح تهران از هتل تاوريژ بناهاي دوره قاجاريه است، اما به گواه درخت چنار كهن سالي كه در محوطه آن كاشته شده و سنگ قبرهاي قديمي كه در داخل حرم و صحن آن باقي است، بناي اصلي و قديمي امامزاده صالح تهران، هتل اسكان متعلق به قرن هفتم يا هشتم هجري قمري است.امامزاده صالح تهران، يكي از زيارتگاه‌هاي مورد توجه شهر تهران به شمار مي‌رود.

 

موضوع:
برچسب‌ها: هتل تاوريژ، هتل اسكان، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۹:۰۵

 

بقعه بي‌بي زبيده بر بالاي تپه يا تلي كوچك هتل تاوريژ از خاك بنا شده است. بناي اصلي بقعه شامل حرم كنوني است كه در قرن نهم هجري ساخته شده است. در آغاز دوره قاجاريه، سرداب شرقي- غربي با دهليز ورودي و اتاق مجاور آن در شمال تپه به حرم افزوده شد و در بالاي آن نيز رواق و ايوان ساختند. سپس به سه طرف ديگر حرم، ايوان‌هاي ساده افزودند و بقعه بي‌بي زبيده شهرري را به صورتي كه اكنون هست، درآوردند. لوحه‌اي به خط نستعليق در رواق حرم بقعه هتل اسكان بي‌بي زبيده شهرري قرار دارد كه شرح مسافرت بي‌بي شهربانو و دخترش زبيده خاتون از كربلا و آنچه را كه بر سر اين مادر و دختر رفته به طور كامل بيان مي‌كند.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل تاوريژ، هتل اسكان، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۸:۴۱

 

قعه امامزاده زيد در بازار تهران،  هتل رودكي بين چارسوق كوچك و انتهاي بازار كفاشيا قرار دارد. بقعه امامزاده زيد تهران، مدفن و آرامگاه سيد زيد بن علي (زين العابدين) بن حسين بن علي (ع) است كه داراي صحن و ايوان، رواق آئينه كاري، گنبد كاشي كاري و متعلقاتي ديگر است. بناي اصلي بقعه امامزاده زيد تهران، متعلق به عهد صفويه و اوايل قرن دهم هجري است اما صحن ايوان، گنبد و ديگر قسمتهاي جديد آن در اواسط قرن سيزدهم هجري ساخته شده است. يك سنگ قبر مرمرين كه نام لطفعلي خان زند را بر خود دارد، در ايوان جنب بقعه امامزاده زيد تهران نصب شده كه هتل پارس تهران احتمال مي‌رود مدفن شاهزاده شجاع زند باشد. در نزديكي بقعه، اتاق آئينه كاري ديگري وجود دارد كه آرامگاه تعدادي از مشاهير است. كاشي كاري گنبد، تعمير مجدد ايوان، آئينه كاري رواق حرم و آرامگاه مجاور آن در سالهاي ۱۳۱۵ و ۱۳۱۶ شمسي انجام شده است

موضوع:
برچسب‌ها: هتل رودكي، هتل پارس تهران، تهران،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۸:۲۰

 

در دامنه جنوبي كوه ري كه به كوه بي‌بي شهربانو مشهور است، در جنوبي‌ترين حد قصران، بقعه‌اي است با گنبد مينايي رنگ. بقعه بي‌بي شهربانو به روايتي، محل آرامگاه مادر حضرت سجاد امام چهارم عليه السلام و دختر يزدگرد سوم ساساني است. در هتل مشهد تهران مقابل اين بقعه بي‌بي شهربانو بر دامنه شمالي كوه، قلعه زردشتيان (برج خاموشي) واقع است كه در زمانهاي گذشته پيروان زردشت، مردگان خود را در آن قرار مي‌دادند. در قسمت غربي اين كوه- در شرق كارخانه سيمان- از قديم تا چند سال پيش چهار بناي سنگي مكعبي شكل قرار گرفته بود كه وسط آنها حفرهاي خالي وجود داشت. اين بناها كه در سالهاي گذشته به دست سنگ فروشان سودجو خراب شده است، بي‌گمان استودان زردشتيان بود. هتل مرواريد تهران جايي كه در آن استخوان مرده‌هاي خود را براساس آموزه‌هاي ونديداد اوستا مي‌گذاشتند. در جنوب شرقي بقعه بي‌بي شهربانو، استودان بزرجوميد بر فراز تپه نقاره‌خانه واقع شده است. مشخصات بنا چنين است.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۸:۰۰

بقعه سيد اسماعيل در محله چال ميدان به طرف جنوب شرقي، ميان خيابان پانزه خرداد (بوذرجمهري) و خيابان مولوي واقع شده است.  هتل البرز تهران بناي كنوني بقعه سيد اسماعيل ، مربوط به زمان محمدشاه است. كتيبه‌اي در آن موجود است كه تاريخ ذي الحجه سال ۱۲۶۲ هجري قمري را نشان مي‌دهد و ايوان و حرم و رواق آن از دوره قاجار بر جاي مانده است. در غرب حرم  سيد اسماعيل ، يعني در قسمت بالاي سر مرقد، يك در منبت كاري زيبا و قديمي به طول ۱۶۲ سانتي متر و عرض ۶۶ سانتي متر نصب شده است. روي اين در، كتيبه‌اي است به خط خوش نستعليق كه روي ترنج‌هاي منبت كاري بالا و پايين هر دو لنگه در، به طور برجسته به چشم مي‌خورد. كتيبه‌هاي ديگري نيز به هتل جهان تهران خط نسخ برجسته بالاي در وجود دارد كه تاريخ آن جمادي الاول سال ۸۸۶ هجري قمري است (دوره آق قويونلو)؛ ظاهراً اين قديمي‌ترين تاريخي است كه در بناهاي كهنه تهران ديده مي‌شود.

 

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۷:۱۸

 

بقعه امامزاده يحيي در جنوب شرقي محله عودلاجان تهران در كوچه امامزاده يحيي واقع است. كوي امامزاده يحيي گوشه‌اي از ناحيه عودلاجان است هتل پرشيا تهران كه به سبب وجود بقعه امامزاده يحيي به اين نام خوانده مي‌شود؛ اين محل تا خيابان ري فاصله چنداني ندارد. اين بنا در پاييز سال ۱۳۲۰ شمسي از روي نقشه قديمي بنا و با همان ابعاد بازسازي شد. بناي قديمي، شامل برج خشتي هشت ضلعي از عصر مغول بود كه يك گنبد آجري ۱۲ ضلعي بالاي آن قرار داشت و در سال ۱۳۱۸ آن را ويران كردند. در بقعه امامزاده يحيي ، يك صندوق مرقد عتيقه و نفيس با تاريخ ۸۹۵ هجري نصب هتل ايرانشهر تهران شده است. اين صندوق به طول ۲/۵ متر و عرض ۱/۰۶ متر و ارتفاع ۱/۱۸ متر است كه روي بدنه اطراف آن كتيبه‌هاي متعدد وجود دارد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ]