ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
تشک رویا
تولید و چاپ انواع پرچم
آموزش کافی شاپ
ویلا شمال
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
چاپ مركزي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۳۱:۱۱

طچينيان از ديرباز از پوست درخت توت و از گَرد ساقة خشك خيزران نوعي كاغذ مي‌ساختند، اما از حدود اوايل قرن دوم ميلادي از تركيب پوست درخت توت كارت ويزيت و الياف كنف كاغذهايي ساختند كه در تمدن چين مصرف داشت. چينيان فن توليد كاغذ را مانند ابريشم و بعضي فنون ديگر پنهان نگاه مي‌داشتند و به اقوام ديگر مي‌آموختند، اما حدود قرن هفتم ميلادي فن كاغذسازي چيني به جزيرة ژاپن راه يافت. پس از ظهور اسلام و گسترش مرزهاي امپراتوري اسلامي، ميان مسلمانان چاپ كارت ويزيت و چينيان برخوردهايي روي داد. ظاهراً نبردي كه در 751م./133هـ .ق. ميان مسلمانان و چينيان در نزديكي سمرقند اتفاق افتاد، عده‌اي از چينيان اسير شدند كه چند تن از آنان كاغذساز بودند. مسلمانان فن كاغذسازي را از همين اسيران آموختند و صنعت كاغذ در شهر سمرقند پاگرفت و اين شهرچاپ تراكت به مركز كاغذسازي تمدن اسلامي تبديل شد. 

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۳۱:۰۱

 براي نوشتن از مواد ديگري استفاده مي‌شد كه كارت ويزيت شناخته‌شده‌تر از همه سنگ، لوح گلي ، استخوان ، پوست ، چرم، برگ درخت و مانند آنها بود. مصريان نخستين قومي بودند كه از گياهي مانند ني، كه در حاشيه‌هاي رود نيل فراوان مي‌روييد ، كاغذ چاپ كارت ويزيت مي‌ساختند. بنا بر مدارك تاريخي، از حدود 3 هزار قبل از ميلاد توليد كاغذ از پاپيروس در مصر آغاز شده و بعدها در عصر تمدن يوناي به اروپا راه يافته و تا رواج پارشمن ـ نوع ديگري از «كاغذ» تهيه شده از پوست حيوانات ـ در عصر تمدن روميان، در غرب كاربرد وسيع داشته است. پارشمن از پوست گوسفند يا برّه تهيه چاپ تراكت مي‌كردند. 

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۳۰:۴۹

در دنياي امروز يكي از موادي كه گسترده‌ترين مصرفها را در زمينه‌هاي مختلف دارد كاغذ است. تصور دنياي بدون كاغذ، در حالي كه وسيلة ديگري جاي آن را  كارت ويزيت نگرفته باشد، بسيار دشوار است. كاغذ، اكنون تنها يكي از ابزارهاي نوشتن نيست، بلكه ماده‌اي است كه كاربردهاي گوناگوني دارد؛ اما قرنهاي بسيار، مهمترين و اصلي‌ترين وسيله براي نوشتن بود. شواهد و دلايل پارينه‌شناسي چاپ كارت ويزيت و باستانشناسي نشان مي‌دهد كه آدمي از ديرينه‌ترين روزگاران در پي يافتن راهها و وسيله‌هايي بوده است كه مقاصد و انديشه‌هاي خود را بر آنها ثبت و ضبط كند و انتقال دهد. مواد گوناگون در نقاط مختلف جهان، كه شكلها و طرحهايي بر آنها ثبت است، گواه تلاشهاي آدمي براي يافته راهها چاپ تراكت و ابزارهاي مناسب است. قدمت خط از 6 هزار سال بيشتر نيست.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۳۰:۴۱

زايد، بويژه موادي را كه براي بافت و دوام كاغذ كارت ويزيت زيانبار باشد، از خمير مي‌زدايند و موادي را كه براي تغيير رنگ خمير لازم است و دوام و كيفيت كاغذ زيانبار شد، از خمير مي‌زدايند و موادي را كه براي تغيير رنگ خمير لازم است و دوام و كيفيت كاغذ را بالا مي‌برد و رنگهاي مطلوب كاغذ را ايجاد مي‌كند به خمير مي‌افزايند. پس از آماده شدن خمير، بار ديگر مراحل مكانيكي آغاز مي‌گردد و در اين مراحل، آب خمير گرفته مي‌شود و پس از فشردن، حرارت دادن و چند عمل ديگر به چاپ كارت ويزيت پهنه‌هاي نازك و عظيم كاغذ تبديل مي‌شود. كاغذها خشك، اتو، صيقل داده و به گِرد لوله‌هايي پيچيده مي‌شود. كاغذ آماده شده به دو صورت لو‌له‌اي (رول يا بوبيني) و ورقي (بندي) براي توزيع و فروش عرضه مي‌شود. كاغذهاي بندي را به صورت ورقه‌هايي در اندازه‌هاي مختلف، اما بيشتر در ابعاد 100×70 ، 120×90 يا 90×60 سانتيمتر و ابعاد ديگر مي‌بْرند ، و هر 500 برگ را در يك دسته، كه اصطلاحاً به آن بند مي‌گويند، چاپ تراكت بسته‌بندي مي‌كنند. مراحل توليد كاغذ در نمودار 1-9 نشان داده مي‌شود. 

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۳۰:۲۹

 توليد كاغذ بر پاية روشهاي رايج كنوني، چهار مرحله اصلي دارد:

خرد كردن چوب ؛ خمير كردن ؛ شستشو؛ خشك كردن و فشردن.هر كدام از اين مراحل كلي، خود از چندين مرحله تشكيل مي‌شود كه در اينجا به اختصار به  كارت ويزيت آنها اشاره مي‌شود. براي تبديل چوب به خمير كاغذ مجموعه‌اي از عمليات مكانيكي و شيميايي لازم است. تنة درخت را نخست به طولهاي معيني مي‌برند، پوست آنها را مي‌كنند و تنه‌ها را گرد و يك اندازه مي‌كنند. چاپ كارت ويزيت سپس مي‌شويند، خشك، خُرد، غربال و آسيا مي‌كنند، و گَرد چوب را به دست مي‌آورند. از اين مرحله به بعد، عمليات شيميايي هم آغاز مي‌شود. گردة چوب را به دست مي‌آورند. از اين مرحله به بعد، عمليات شيميايي هم آغاز مي‌شود. گردة چوب پس از عمليات ديگري به خميري قهوه‌اي رنگ تبديل مي‌شود. چاپ تراكت خمير كه آماده شد، رنگ‌زدايي و پالايش آغاز مي‌گردد. مواد.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۳۰:۱۷

واژه كاغذ ظاهراً در اصل از زبان چيني وارد كارت ويزيت زبان تركي شده، از تركي به زبان عربي راه يافته و از اين طريق وارد زبان فارسي شده است. درمتون قديمي اين واژه را با دال (كاغد) نوشته‌اند. در زبان عربي براي كاغذ كلمة «قِرطاس» را به كار مي‌برند كه از واژة يوناني چاپ كارت ويزيت «خارتِس» ( هم ريشه با واژه يوناني «Charta» گرفته شده است (نگاه كنيد به : معين، محمد، ذيل «كاغذ»؛ مصاحب، غلامحسين، ذيل «كاغذ»). در زبان انگليسي به كاغذ «papre» مي‌گويند كه از لاتيني «papyrus» و يوناني «papuros» گرفته شده است (نگاه كنيد به: Dictionary Heritage American The و ذيل «paper»). كاغذ چيست؟ كاغذ نوعي بافتة گياهي است؛ ورقه‌اي نازك كه از خمير كردن خرده‌هاي چاپ تراكت مواد گياهي ، مانند پوست و چوب درخت، پارچه و پنبه ساخته مي‌شود. در والق الياف گياهي در روند خاصي از توليد از هم جدا و سپس در مرحلة توليد خمير به صورت ديگري تشكيل و فشرده مي‌شود و مادة كاغذ را تشكيل مي‌هد (تصوير 1-9 و 2-9). 

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ]