ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
تشک رویا
تولید و چاپ انواع پرچم
آموزش کافی شاپ
ویلا شمال
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
چاپ مركزي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۲۷:۱۲

مي گويند تهران قديم، پنج محله داشته كه هر كدام از اين محلات هتل اسپيناس پالاس داراي پاتوقي بود كه هر پاتوق نيز به چند گذر تقسيم مي شد. مجموعه هتل استقلال بازار تاريخي تهران هم كه بناي اوليه آن به دوره شاه طهماسب صفوي باز مي گردد، هم اينك بافت قديمي و تاريخي شهر و محله اي به همين هتل استقلال نام دارد كه در كنار ديگر بناهاي تاريخي محدوده خود هتل اسپيناس پالاس همچون مسجد امام(ره) و مسجد جامع، علاوه برايفاي نقش به عنوان يك مركز عمده تجاري و اقتصادي، يك مجموعه هتل استقلال تاريخي مناسب و منحصربفرد گردشگري در قلب پايتخت است. قديمي ترين بخش هاي بازار بزرگ تهران عبارت است از بازار لباف ها، كرجي دوزها، سراج ها و نعل چي ها كه در زمان فتحعلي شاه قاجار چهار سوق بزرگ و هتل اسپيناس پالاس كوچك هم به آن اضافه شد.بازار تهران در دوره ناصر الدين شاه داراي راسته ها و تيمچه هاي بيشتري شد، در اين دوره هتل استقلال بخش هاي اصلي بازار نيز شامل بازار كفاش ها، بازار فرش فروشان هتل اسپيناس پالاس، بازار امير، بازار ساعت فروش ها، بازار زرگر ها، بازار عباس آباد، بازار بين الحرمين، چهار سوق بزرگ وكوچك، بازار آهنگر ها، بازار مسگر ها، هتل اسپيناس پالاس بازار پاچنار وبازار چهل تن(مربوط به دوره فتحعلي شاه قاجار) شد.

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۲۶:۵۷

پارك ملي چهل بازه مشهد يكي از پروژه هاي رزرو هتل مشهد عظيم ملي كشور مي باشد كه در شهر مشهد در حال ساخت و رزرو هتل تكميل شدن است. پارك چهل بازه مشهد داراي وسعتي در حدود ۱۱۵ هكتار است و رودخانه ي چهل بازه نيز از وسط آن عبور كرده و بر زيباي پارك رزرو هتل افزوده است. پارك چهل بازه مشهد از نظر وسعت و پالايش آلاينده هاي هواي رزرو هتل شهر با پارك جنگلي وكيل آباد رقابت خواهد رزرو هتل مشهد كرد. پارك چهل بازه مشهد جزء پروژه هاي تفريحي و گردشگري شهر مشهد نيز قرار گرفته است. پارك چهل بازه مشهد داراي فضاي سبز با كاشت انواع درختان بلند سايه و گل كاري هاي رزرو هتل مشهد متنوع، اماكن تفريحي، درياچه مصنوعي و ساحل نرم درياچه، اماكن اقامتي رزرو هتل ، انواع رستوران و كافي شاپ، چايخانه، طرح هاي گردشگري، مجتمع آبي، تاسيسات رسوبگر، مخازن ذخيره آب، كانال هاي ارتباطي، پل هاي ارتباطي، پيست اسكي، تراموا سبك و زمين هاي رزرو هتل مشهد  ورزشي مختلف در حدود ۲۵۰۰ متر رزرو هتل مشهد در بلوار معلم و ۲۵۰۰ متر ديگر نيز در بلوار نمايشگاه با تجهيزات كامل ورزشي و بازي، احداث مسير دوچرخه و مسيري براي پياده روي و همچنين پاركينگ هاي در ورودي هاي بلوار نمايشگاه، شهرك ارمغان، بلوار رزرو هتل مسجد و بلوار وكيل آباد است كه از امكانات اين پارك ملي مي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: رزرو هتل مشهد، رزرو هتل، مشهد،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۹:۵۲:۳۵

اين چاه‌ها از گذشته به‌طور وسيعى در كليه منازل شهرى و روستائى حفر مى‌شوند. حفارى اين چاه‌ها به‌وسيله افرادى حرفه‌اى به‌نام مقنّى صورت مى‌گيرد. عمق چاه‌ها بستگى به لايه‌هاى آبدار دارد. اگر چه در بسيارى از شهرها تا حدودى استفاده از حفاري چاه عميق آب چاه‌ها، به‌علت وجود لوله‌كشى شهري، منسوخ شده، ولى در اكثر روستاها هنوز به‌عنوان يك منبع آب مصرف خانگى مورد استفاده قرار مى‌گيرد كه اغلب به‌علت مجاورت با چاه‌هاى فاضلاب و توالت‌ها غيربهداشتى است. آب اين چاه‌ها كه عموماً كم است به‌وسيلهٔ دلو و ريسمان، حفاري چاه چرخ چاه، تلمبه‌هاى چوبى يا فلزي، منجيق و يا احياناً موتورهاى شناور و بغل چاهى استخراج مى‌شود.

موضوع:
برچسب‌ها: حفاري چاه، حفاري چاه عميق،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۹:۵۲:۱۴

هتل بين المللي 5 ستاره پارسيان استقلال ( هيلتون سابق) تحت پوشش شركت هتلهاي بين المللي پارسيان در زميني به مساحت 70 هزار متر مربع واقع در منطقه باغشهر تهران - دامنه سلسله جبال البرز - نه تنها بزرگترين هتل در زنجيره هتل استقلال هتلهاي پارسيان به شمار مي آيد بلكه به جهات گوناگون منحصر بفردترين هتل جمهوري اسلامي ايران است. 2 برج غربي و شرقي هتل كه به ترتيب طي سالهاي 1341 و 1351 به بهره برداري رسيده است با مجموع 552 باب اتاق و سوئيت هاي مجلل و مجهز به تمامي امكانات رفاهي و ارتباطي، سالن هاي برگزاري همايش ها و اجتماعات شغلي وخانوادگي با ظرفيت هاي متفاوت، رستوران رزرو هتل هاي لوكس ايراني و فرنگي دائمي و فصلي با منوهاي غذايي بين المللي، مراكز تجاري متنوع و امكانات ورزشي به همراه بهره مندي از نيروهاي جوان و مجرب صنعت هتلداري تنها بخشي از وجه تمايز هتل پارسيان استقلال با ساير مراكز اقامتي و پذيرايي فعال در ايران است.

موضوع:
برچسب‌ها: هتل استقلال، رزرو هتل،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۹:۵۱:۵۲

 بازبيني آخرين نمونه. نمونه‌اي كه در آن غلط چاپي نباشد و بتوان آن را براي صفحه‌آرايي يا تكثير فرستاد، نمونة آخر خوانده مي‌شود. قيمت طراحي اگر در حروفچيني / حروفنگاري تخصص و دقت به كاررود، امكان دارد كه نمونة اول، آخرين نمونه محسوب شود؛ اما اگر غلط چاپي در نمونه باشد، بايد آنقدر نمونه‌ها را تكرار كرد تا نمونة نهايي به دست آيد. گاه ممكن است كه براي رسيدن به نمونة آخر، حتي ده‌بار نمونه گرفته شود. نمونة آخر را معمولاً كسي مي‌بيند و اجازة تكثير مي‌دهد كه دقيق و مسؤول باشد. 6. صفحه‌آرايي و تنظيم نهايي. صفحه‌آرايي، تنظيم آخرين نمونه چاپي است قيمت چاپ كه از هر حيث براي چاپ آماده باشد. در مرحلة صفحه‌آرايي، طرحها، تصويرها، نقشه‌ها، نمودارها، جدولها، سرصفحه‌ها، پاصفحه‌ها، زيرنوشتها، شمارة صفحه‌ها و مانند آنها همه در جاي خود قرار مي‌گيرند

موضوع:
برچسب‌ها: چاپ، قيمت طراحي، قيمت چاپ،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت: ۰۹:۵۱:۲۰

گاه ممكن است با يك بار نمونه‌خواني، نمونه براي چاپ آماده شود و گاه ممكن است چندين بار نمونه‌خواني يا حتي تجديد حروفچيني / حروفنگاري ضرورت داشته باشد. معمولاً كتابهاي مرجع، مانند فرهنگها، دايره‌المعارفها، كتابهاي درسي كارت ويزيت ، متنهاي مقدس ديني، آثار حقوقي به نمونه‌خواني‌هاي مكرر و دقيق نياز دارد تا كاملاً اطمينان حاصل شود كه متن بدون غلط است. يكي از كتابهاي بسيار كم غلط در زبان فارسي كه نمونه‌خواني آن بسيار دقيق انجام گرفته است، داير‌ه‌المعارف فارسي به سرپرستي غلامحسين مصاحب است. چاپ نمونه‌خواني و چگونگي مراحل، دفعات، و نوع آن به سياست و روش ناشر بستگي دارد. بعضي ناشران هستند كه خوانندگان به توجه و دقت آنها در اين خصوص اعتماد دارند.

موضوع:
برچسب‌ها: چاپ، كارت ويزيت،

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۳۱:۵۸

 كه از چوب به دست مي‌آيد، در چوبهاي نرم 3 تا 5 ميليمتر و در چوبهاي سخت قدري بيش از يك ميليمتر طول دارد. قطر الياف بين 2 تا 3 صدم ميليمتر است. كارت ويزيت چوب، حاول سلولز، لينين (عامل گره خوردن الياف به هم) ، مواد مومي، صمغي، معدني، آلي و چربي است. از ميان اين مواد، لينين در پخت خمير و در نهايت كيفيت كاغذ از بقيه مهمتر است. تناسب درصد اين چاپ كارت ويزيت مواد موجب مي‌شود كه كاغذ دوام و كيفيت بيشتري داشته باشد و در نهايت كتاب بهتر و سالمتر عمر كند؛ بويژه در نقاطي كه تأثير آب و هوا بيشتر است. چنانچه درمرحلة پخت به عوامل و فرايندهاي شيميايي درست توجه نشود، بعضي مواد فاسدكننده و فسادپذير در كاغذ مي‌ماند و به آن آسيب مي‌رساند. در كتابهاي نفيس و ارزشمند كه جنبة تاريخي ، هنري و فني دارد، كيفيت كاغذ از مهمترين نكته‌هايي است كه در نظر مي‌گيرند؛ چاپ تراكت براي مثال اين كتابها را روي كاغذهايي چاپ مي‌كنند كه در تهيه و توليد آنها اسيد به كار نرفته باشد. سرمايه‌گذاريهاي مطمئن بر كتابهاي نفيس و هنري در صورتي انجام مي‌گيرد كه نسبت به كيفيت و دوام كاغذ آنها اطمينان وجود داشته باشد. 

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۳۱:۴۹

 در ايران جوان است و هنوز نمي‌تواند همة نيازهاي داخلي را تأمين كند. كارخانة كاغذ پارس در هفت تپه (خوزستان) از تفالة نيشكر، كاغذ چاپ و تحرير توليد مي‌كند. كارت ويزيت كارخانه‌هاي ديگر كاغذسازي كشور، از چوب جنگلهاي شمال ايران، چوب صنوبر، تفالة نيشكر، و كاغذهاي باطله، كاغذهاي چاپ و تحرير و روزنامه توليد مي‌كنند. همچنين طرحهايي براي بازيافت كاغذ از مواد مصرف شده و زايد در دست بررسي است. ايران امكانات لازم را براي خودكفايي در توليد كاغذ دارد و اگر بخواهد چاپ كارت ويزيت نيازهاي خود را با توليد داخلي و بدون واردات از كشورهاي ديگر تأمين كند، خواسته‌اش با احداث چند كارخانة كاغذسازي بخوبي تأمين مي‌شود.

ويژگيهاي ديگر كاغذ.گفتيم كه كاغذ از الياف گياهي تشكيل شده است. اما الياف كاغذ به تنهايي عيين‌كنندة كيفيت كاغذ نيست، بلكه مواد ديگري كه در كاغذ چاپ تراكت هست، و چگونگي پخت خمير و مراحل شيميايي و مكانيكي كاغذ در جنس و كيفيت نهايي آن تأثير مستقيم مي‌گذارد. 

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۳۱:۴۰

 در قرن پانزدهم در هلند، سويس و انگلستان فعال شد، پيش از اين در ايتاليا، فرانسه و آلمان فعال بود؛ سپس به امريكا راه يافت و در آنجا نيز رونق گرفت. از اواخر كارت ويزيت سدة هجدهم نخستين ماشينهاي سادة كاغذسازي در اروپا اختراع شد و از سدة نوزدهم امريكا با قدرت و امكانات اقتصادي فراوان به جرگة كشورهاي توليدكنندة كاغذ پيوست. از همي سده، تحقيق  چاپ كارت ويزيت دربارة تركيب شيميايي مواد كاغذ و توليد مكانيكي آن آغاز و با روشهاي اصلاحي و تكميلي ، توليد انبوه كاغذ به صورتي كه تقريباً اكنون مي‌بينيم و به شيوة صنعتي از سدة نوزدهم آغاز شد. در سدة بيستم در توليد انواع كاغذ تغييرات اساسي كمّي و كيفي روي داد. هم‌اكنون به كمك شيوه‌ها و دستگاههاي مجهز، به پشتوانة تحقيقات علمي و فني فراوان و تجربه‌هاي صنعتي بسيار و به اتكاي سرمايه‌گذاريهاي بسيار كلان براي مصرف و سود، انواع كاغذهاي مختلف براي مصرفهاي گوناگون و در مقياسهاي عظيم توليد مي‌شود. صنعت كاغذ ييك از عظيمترين چاپ تراكت صنايع جهان و اقتصاد آن يكي از بزرگترين اقتصادهاي دنياست. كشورهايي كه در توليد كاغذ براي مصارف چاپي كارآمدتر و مشهورترند، عبارتند از : كانادا، امريكا، سوئد، فنلاند، ژاپن و برزيل. 

نويسنده :چاپ
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت: ۱۱:۳۱:۲۱

اين صنعت ظرف مدتي حدود 5 قرن از سمرقند به بعداد، و از آنجا به دمشق، فلسطين، يمن، طرابلس، مصر و مراكش رسيد. از راه شمال افريقا به اندلس و جنوب اروپا، كارت ويزيت و از مصر و فلسطين به سيسيل و ايتاليا راه يافت و به اين ترتيب صنعت كاغذسازي چينيان از طريق مسلمانان به اروپاييان منتقل شد و از قرن سيزدهم ميلادي به بعد، كه كارگاههاي كاغذسازي بسياري در اروپا تأسيس گرديد، به صنعتي پررونق و گسترده در اروپا تبديل شد. عده‌اي احتمال داده‌اند كه اروپاييان با تجزية مواد  چاپ كارت ويزيت كاغذهايي كه به اروپا وارد مي‌كردند و راز ساختن آن پي برده، شيوه‌هاي توليد كاغذ را از نو كشف كرده‌اند. در هر حال اثبات هر كدام از اين ادعاها كار ساده‌اي نيست. آنچه مسلم است اينكه مسلمانان كاغذسازان بسيار چيره‌دست و هنرمندي بودند، اما زماني كه پس از حملة مغولان تمدن اسلامي رو به ضف چاپ تراكت و انحطاط نهاد، صنعت كاغذسازي هم در جهان اسلام از رونق افتاد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ]